Indtast din registrerede e-mail:
Indtast ny adgangskode:

Ledelse og administration

Virksomheden, hvis juridiske navn er E. Kallesøe A/S Autoriseret El-installationsfirma, ejes 100% af medejerselskabet E. Kallesøe Medejerselskab A/S, som udgøres af virksomhedens i alt otte medejere under ledelse af administrerende direktør Kim Haahr Jørgensen.

Kim Haahr Jørgensen

Stilling​: Direktør

Afdeling: Direktion

Arbejdsområde: Virksomhedsledelse, fagligt ansvarlig, kvalitetssikring og tilbud

Tlf. direkte: 20 73 45 10

E-mail: kim@kallesoe.dk

Martin Hyldgaard-Jensen

Stilling​: Regnskabschef

Afdeling: Administration og økonomi

Arbejdsområde: Administration, økonomi, samt sikkerhed & miljø.

Tlf. direkte: 40 82 11 06

E-mail: martin@kallesoe.dk

Henrik Mølskov Bech

Stilling​: Projektleder

Afdeling: Pharma, forsyning og installation

Arbejdsområde: Salg, lærlinge, projektstyring, tilsyn og instruktion

Tlf. direkte: 40 50 49 69

E-mail: henrik@kallesoe.dk

Erik Petrovics

Stilling​: Projektleder

Afdeling: Entreprise og installation

Arbejdsområde: Kalkulationer, projektstyring, tilsyn og instruktion af mandskab 

Tlf. direkte: 40 70 13 08

E-mail: erik@kallesoe.dk

Jasper Møller Nielsen

Stilling​: Projektleder

Afdeling: Sikring (ADK/AIA/TVO-ansvarlig), entreprise, installation og tilbudsafdeling

Arbejdsområde: Salg, kalkulationer, projektstyring, tilsyn og instruktion af mandskab

Tlf. direkte: 29 90 77 11

E-mail: jasper@kallesoe.dk

Michael Poul Petersen

Stilling​: Projektleder

Afdeling: IT, hospitaler, installation og service

Arbejdsområde: Salg, lærlinge, projektstyring, tilsyn og instruktion af mandskab

​​

Tlf. direkte: 40 70 13 09

E-mail: michael@kallesoe.dk

Thomas Blume

Stilling​: Projektleder

Afdeling: Sikring (ABA-, AVA- & ABV-ansvarlig), hospitaler, installation og tilbudsafdeling

Arbejdsområde: Kalkulationer, projektstyring, tilsyn og instruktion af mandskab

Tlf. direkte: 40 70 13 13

E-mail: thomas@kallesoe.dk

Rasmus B. Petersen 

Stilling: Projektleder

Daglig leder af Svend Mogensens Eftf. (Kallesøes Mønafdeling)

Afdeling: Installation- og tilbudsafdeling

Arbejdsområde: Kalkulationer, projektstyring, tilsyn og instruktion af mandskab

Tlf. direkte: 55 81 48 21

E-mail: info@sme.dk

Søren Jensen

Stilling​: Værktøjsansvarlig

Afdeling: Administration og service

Arbejdsområde: Værktøjsadministration, vedligeholdelse af virksomhedens arealer og faciliteter samt mindre serviceopgaver. 

Tlf. direkte: 40 85 72 73
E-mail: soren@kallesoe.dk

ADMINISTRATIONEN​

Lene Hammelboe

Stilling​: Kontorassistent

Afdeling: Administration

Arbejdsområde: Kontorarbejde, løn, fakturering og reception

Tlf. direkte: 38 18 20 06

E-mail: lene@kallesoe.dk

Anette Thirsgaard

Stilling​: Kontorassistent

Afdeling: Administration

Arbejdsområde: Kontorarbejde, løn, fakturering og reception

Tlf. direkte: 38 18 20 05

E-mail: anette@kallesoe.dk

Mette Bentzen

Stilling: Kommunikations-medarbejder 

Afdeling: Administration 

Arbejdsområde: Intern og ekstern Kommunikation, hjemmeside og SoMe 

Tlf. direkte: 38 18 20 12

E-mail: mette@kallesoe.dk

Kallesøe El Søborg​

​Generatorvej 35B, 2860 Søborg

Telefon: 38 19 19 02

E-mail: kallesoe@kallesoe.dk

Kallesøe El Præstø​

Teglstrupvej 4, 4720 Præstø

Telefon: 29 90 77 11

E-mail: jasper@kallesoe.dk

Svend Mogensen´s Eftf​

Lendemark Hovedgade 17, 4780 Stege

Telefon: 55 81 48 21

E-mail: info@sme-el.dk

CVR: 20013508